Seišeliai

Rasti ir nusipirkti lėktuvo bilietą



Bendra informacija

Seišelių Respublika – net 115 granitinių ir koralinių salų, tingiai drybsančių Indijos vandenyne, netoli rytinių Afrikos krantų. Milžiniškos, įmantriausių formų uolos, kurių tamsus paviršius tobulai kontrastuoja su jas šiltai apglėbiančiu tyru ir skaidriu vandeniu, gaivinančius kokosus rūpestingai auginančios žaliakasės palmės, aksominių orchidėjų sodai, mirguliuojantys įvairiausiomis spalvomis, milžiniški vėžliai, lėtai ir ramiai ant nugaros nešiojantys savo namus, besimaišančios kultūros, kalbos ir religijos ir, žinoma, ore sklandantis saldus ramybės ir harmonijos šešėlis. Seišelių salos – tai amžinai žydinti vasara, kokybė ir harmonija, ne veltui poilsį būtent čia renkasi karališkoji Britų šeima bei daugybė Holivudo žvaigždžių, ne veltui pusė pasaulio įsimylėjusių porų svajoja apie romantiškiausią ir įsimintiniausią savo gyvenimų sąjungą būtent čia ir ne veltui, būtent šios salos yra laikomos viena tobuliausių vietų atostogoms.

Viena iš didžiausių pramogų čia yra tiesiog apžiūrinėti skirtingas šalies salas ir atrasti vis naujesnius paplūdimius. Vakarų pakrantėms būdingi laukiniai paplūdimiai bei „neatrastos“ vietos, skirtingai nei rytinėse pakrantėse. Kaip ten bebūtų, visur rasite vietų išsitiesti saulės, palmių ir vandenyno apsuptyje.

Aktyvaus poilsio mėgėjams Seišeliai siūlo pramogas:

  • Nardymas – povandeniniai nuotykiai, leidžiantys kiekvienam pasimėgauti jūrų gelmių žavesiu;
  • Jūros žvejyba – pabandykite rasti kažką neįprasta savo pomėgyje;
  • Buriavimas – romantiška kelionė vandenyno bangomis, glostant švelniems saulės spinduliams.

Klimatas Seišeliuose

Salyno branduolį sudaro keturios salos – Mahė, Praslenas, La Digue ir La Digas. Šios salos ne vulkaninės ir ne koralinės kilmės, o sudarytos iš granito (todėl neretai vadinamos mikrožemynu). Mahės sala kalnuota (aukštis iki 915 m, Seišelių kalnas). Likusios Seišelių salos koralinės kilmės, išsibarsčiusios Indijos vandenyne (Amirantų, Koetyvų, Aldabros salos).

Klimatas subekvatorinis, jūrinis. Vidutinė mėnesio temperatūra 26-28 °C. Per metus iškrenta iki 4000 mm kritulių. Čia yra du skirtingi sezonai: nuo gruodžio iki gegužės mėnesio – karštesnis, vidutinė oro temperatūra apie 290C, o nuo birželio iki lapkričio mėnesio, kai pučia nestiprus musoninis vėjas – palyginti šiltas oras su vidutine temperatūra apie 250C.

Didesnėse salose yra tropinių miškų. Dauguma augalijos – endeminė.

Nuo spalio iki kovo mėnesio, kai pučia šiaurės-vakarų pasatas, jūra Seišeliuose pakankamai rami, oras šiltas ir drėgnas; nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio – oras sausesnis ir vėsesnis, o jūra tampa neramesne, ypač pietryčių pakrantėje.

Trumpalaikės tropinės liūtys gali prapliupti bet kuriuo metų laiku. Geriausias laikas nardymui: balandžio, gegužės, rugsėjo ir spalio mėnesiai, kada vandenynas ramus ir švarus, bet gruodžio ir sausio mėnesiais vandenyno povandeninė gyvūnija būna daug įvairesnė.

Kada geriau vykti

Nors Seišelių kurortai dirba ištisus metus, daugiausiai turistų atvyksta čia žiemos mėnesiais.

Oficialus pavadinimas

Seišelių Respublika.

Sostinė

Viktorija, kuri randasi Mahe saloje.

Geografija

Seišeliai – salų valstybė Indijos vandenyne, į šiaurės rytus nuo Madagaskaro. Kitos netoliese esančios salų valstybės ir teritorijos yra Mauricijus ir Reunionas pietuose, Komorai pietvakariuose ir Maldyvai šiaurės rytuose. Seišelių salyną sudaro 115 didelių ir mažų salų – 42„vidinės“ ir 74 „išorinės“ salos.

Vidinės salos – tai 42 salos, besiburiančių prie Mahe – didžiausios salyno salos, kurios kalnuotoje dalyje įsikūręs Morn Seišelua nacionalinis parkas. Susiformavusių ant santykinai seklaus plokštikalnio šelfo vidinių Seišelių salų išskirtinis bruožas yra didžiuliai granito luitai ir miškingos kalnų viršūnės.

Išorinės salos yra plokštesnės ir susiformavusios iš koralų ir vulkaninės kilmės medžiagų. Dauguma šių salų negyvenamos, todėl yra tarsi nepaliesto pirmapradžio rojaus kampeliai. Didžiausia koralinė sala Aldabra Atolas yra saugomas UNESCO pasaulinio paveldo objektas ir, turbūt, labiausiai žinoma. Aldabra saloje gyvena milžiniški vėžliai, kurie dabar sutinkami tik Seišeliuose ir Mauricijuje.

Bendra valstybės teritorija — 455 km2.

Gyventojai

Seišeliuose gyvena 81 tūkstantis gyventojų. Seišelių salų tautinė sudėtis dėl istorinių peripetijų labai marga. Salyno gyventojai kilę iš Prancūzijos, Anglijos, Indijos, Afrikos, Kinijos.

Kalba

Oficialios kalbos yra anglų, prancūzų ir kreolų (seselva). Dauguma gyventojų – katalikai.

Valiuta

Seišelių rupija, kurią sudaro 100 centų. Apyvartoje yra 10, 25, 50 ir 100 rupijų banknotai; 1 ir 5 rupijų monetos, 10 ir 25 centų monetos.

Turizmo zonos

Mahe – pagrindinė ir didžiausia sala Seišeliuose. Be jokios abejonės, tai viena iš gražiausių ir labiausiai stulbinančių vietų pasaulyje. Ši ilga, siaura, netaisyklingos formos sala, maždaug 16 mylių ilgio ir 8 mylių pločio, centrinėje dalyje vešliai apaugusi ir kalnuota, o vaizdingose pakrantėse balto smėlio, palmių apsuptus paplūdimius, atrodančius tarsi iš atviruko, pagyvina įspūdingo dydžio granito luitai. Aukščiausio salos taško, Morn Seišelua, iškilusio beveik į 3 000 pėdų aukštį virš jūros lygio, viršūnę dažnai gaubia debesys. Dauguma seišeliečių gyvena čia, šiauriniame ir rytiniame salos krantuose. Daugelis poilsiautojų į salą atvyksta tik, kad persikeltų į kitose salose įsikūrusius viešbučius.

Rytiniame Mahė krante įsikūręs Viktorijos mietas – Seišelių sostinė. Miestas vertas apsižvalgyti ir pabūti, kad pajustumėte kasdienio gyvenimo Seišeliuose ritmą.

Pagrindinis Mahe turizmo centras – Bo Vajonas, vakarinėje pakrantėje, tiesiai priešais Viktoriją. Bo Vajonas garsėja nuostabiais paplūdimiais bei puikiomis galimybėmis aktyviai pailsėti: galite buriuoti, plaukioti, slidinėti vandens slidėmis, sklandyti parašiutu virš vandens ir paplaukioti banano formos pripučiamomis valtimis.

Vienas iš Mahe įžymybių – nuostabus Morn Seišelua nacionalinis parkas apima 20 proc. salos ploto, jame atrasite nepaprastą gamtos įvairovę: nuo pakrantės mangrovių miškų iki aukščiausios šalies viršūnės Morn Seišelua.
Mahe salą supa virtinė satelitinių salelių, iš kurių šešios yra visai šalia rytinio kranto ir suformuoja natūralų Viktorijos uostą.

Praslin sala, nors ir antra pagal dydį Seišeliuose, yra mažutė (maždaug 7½ mylių ilgio ir 3 mylių pločio) sala, atitinkanti daugelių žmonių susikurtą idiliško, nesugadinto tropikų rojaus kampelio su nuostabiais smėlio paplūdimiais, apaugusiais palmėmis, koralų rifais ir krištolo skaidrumo, skirtingo mėlio vandenimis vaizdą. Praslin sala ne tokia kalnuota kaip Mahe (aukščiausia viršūnė viso labo tik 1 100 pėdų), bet turi panašias granito atodangas, raudoną dirvožemį ir vešlią tropikų augmeniją.

Tarsi šelmė viliokė Praslin sala siūlo daug pagundų: stilingi apartamentai, aukštos kokybės restoranai, tiekiantys šviežiausias žuvis, aksominių džiunglių raizgalynė, vingiuojančios kalvos, neriančios į skaidrius vandenis, nuostabios smėlio juostos, įrėmintos palmių, ir sulėtintas gyvenimo ritmas.

Praslino saloje yra Valė dio Mė – UNESCO pasaulio paveldo objektas ir vienas iš nuostabiausių Seišelių gamtos turtų.
Praslin taip pat yra vienintelė vieta žemėje, kur yra coco de mer giraitė – „jūrinės” kokoso palmės.

Sala – draustinis Arid įsikūręs šalia Praslin salos – ten gyvuoja daugiau nei 10 milijonų jūrinių paukščių rūšių.
La Digas yra ketvirta pagal dydį sala (10 km2), 50 km nuo Mahe (2 val. valtimi) ir 6,5 km nuo Praslino salų. Apsupta koralų rifų ir garsėja didžiuliais rausvos spalvos rieduliais, gulinčiais tarp vešlios atogrąžų augmenijos ant balto laukinių paplūdimių smėlio. Čia gyvena retos jūros vėžlių rūšys, auga indiški migdolai, duonos medžiai ir egzotiniai medžiai takamaka. Ramus vietinio gyvenimo ritmas primena kolonijinę praeitį. Tokia nuotaika sudaroma specialiai – pagrindinė transporto priemonė saloje yra pakinkyti jaučiai ir dviračiai.

Paukščių sala – po 30 minučių skrydžio nuo Mahe salos iš Indijos vandenyno purslų išnyra šiauriausia viso Seišelių salyno sala. Ši koralinė sala yra tikras gamtos mylėtojų lobis. Nardytojams nepakartojamų įspūdžių suteiks salos rytinėje ir pietinėje dalyje augantis saugomas koralinis rifas, kuriame gyvena daugybė egzotiškų žuvų rūšių. Sala yra Seišelių salyno šiauriniame krašte ir iškart už jos jūros dugnas sminga 2000 m gilyn, tad čia puikios sąlygos stebėti nuo spalio iki balandžio mėn. atplaukiančius delfinus, o gruodžio mėnesį smėlėtuose paplūdimiuose išsirita daugybė jūrinių vėžliukų ir pradeda savo visą gyvenimą truksiančią kelionę. Sala vadinam paukščių sala, nes čia peri daugybė jūrinių paukščių: per 750 000 porų žuvėdrų, įskaitant ir baltąsias Seišelių žuvėdras. Salos įžymybė yra sausumos vėžlio patelė Esmeralda, kuri manoma yra seniausia visame pasaulyje, sulaukusi daugiau 230 metų, ir sveria daugiau nei 300 kg.

Fregata sala yra labiausiai nutolusi nuo „vidinių” salyno granitinių salų (55 km nuo Mahe, 1,5 valandos laivu arba 15 min. sraigtasparniu), užima 2 km2 plotą ir yra privati prabangi sala-kurortas. Sala turtinga puikia flora ir fauna, ten yra daugiau nei 50 retų paukščių rūšių.

Desroches sala, esanti 255 km nuo Mahe (vienos valandos skrydžio), užima tik 1,5 km2 plotą ir yra pagrindinė iš Amirantskih grupės salų, kur gyvena retų jūros paukščių kolonijos, milžiniški vėžliai, taip pat sala garsėja puikiais paplūdimiais ir unikaliomis giliavandenių žuvų žvejybos ir nardymo vietomis.

Denis sala – 152 hektarų ploto žalias Seišelių deimantas, apsuptas idilišku baltų paplūdimių ir lagūnų, puikiai tinkančių maudynėms, povandeninio pasaulio tyrinėjimui ir muselinei žvejybai. Denis saloje vystomas precedentų neturintis apsaugos projektas, siekiant išsaugoti unikalią gamtą. Buvo atsodinta 50 hektarų miško ir čia glaudžiasi endeminės paukščių rūšys: Seišelių žvirblis, paukštis giesmininkas, Robino šarka, rojaus musinukė (anksčiau buvo aptinkama tik La Digue saloje). Vietoje auginami vaisiai ir daržovės salos svečiams, o vandenynas aplink pilnas žuvies.

Aldabra įsikūrusi 1150 km į pietvakarius nuo Mahe ir yra didžiausias pasaulyje koralų atolas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Apsupta gryniausio vandenyno vandens, sala yra unikalios floros ir faunos gamtos draustinis. Per atoslūgius marių dugnas beveik visiškai atsidengia, atskleisdamas gražiausius koralų rifus ir nuostabius povandeninius jūros gyventojus. Ten gyvena 150 000 milžiniškų vėžlių populiacija, retos paukščių rūšys, dirba mokslinė stotis, o Seišelių salų fondas parengė specialią programą, siekiant apsaugoti salos ekosistemą.

Apsipirkimas ir parduotuvės Seišeliuose

Stambūs prekybos centrai ir parduotuvės randasi tik Mahe saloje. Kitose salose – tik nedidelės krautuvėlės su mandagiais savininkais. Parduotuvės dirba nuo 8.00 iki 17.00 val., šeštadieniais – iki 17.30 val. Kai kurios nedidelės krautuvėlės, ypač kurios priklauso indams, dirba iki vėlyvo vakaro.

Kaip dovaną galite įsigyti savitos formos riešutų „Coco de Mer”, likerį iš jų arba burinių laivų maketus, pagamintus vietos meistrų. Taip pat visą standartinį „Dovanų rinkinį”, kurį sudaro marškinėliai, kepurės, kaklaskarės ir kriauklės. Suvenyrų kaina čia didesnė, nei kitose šalyse, o derėjimas nepriimtinas. Trumpai kalbant, apsipirkimas salose minimalus – iš Seišelių daugiausia parsivežama suvenyrų, kokoso riešutų ir įdegį.

Virtuvė ir restoranai

Seišelių virtuvė neretai yra vadinama virtuve be ribų, nes joje susipynė indų, afrikiečių ir prancūzų maisto gaminimo tradicijos. Svarbiausias Seišelių produktas yra ryžiai, todėl valgymo ritualas visada pradedamas nuo garuose virtų ryžių. Jei lankysitės svečiuose, nenustebkite, kad tai bus pirmasis patiekalas – vėliau patiekiamas užkandis iš šviežių daržovių, vėliau – mėsos, žuvies arba jūros gėrybių patiekalas. Pietūs yra užbaigiami šviežiais vaisiais ar pyragėliais su bananais. Šiame rojaus kampelyje auginama daugybė įvairių vaisių: vien bananų suskaičiuojama apie 15 rūšių, taigi, nieko nuostabaus, kad šie vaisiai yra dažnai patiekiami pietų metu. Maisto gamyboje naudojama daugybė įvairių prieskonių, kai kurie jų, pavyzdžiui, cinamonas ir vanilė, yra gaminami pačiuose Seišeliuose.

Tipiški Seišelių gėrimai – juodoji arbata, vietinis alus (Kalu), kokosų sidras (Kalua), fermentuotos kokosų arba cukranendrių sultys. Taip pat siūloma paragauti Pietų Afrikos ir Prancūzijos vyno bei kavos, kuri yra importuojama iš Etiopijos, Jemeno ir Kolumbijos.

Dauguma restoranų priima užsakymus tik iki 22.00 val. vakaro, po to svečiai valgo tik tai, ką spėjo užsisakyti anksčiau ir geriausiu atveju gali dar užsisakyti gėrimų. Tankiausiai restoranai užsidaro 22.00 val. Iki vėlyvos nakties dirba tik barai.

Aplinkiniuose Seišelių vandenyse veisiasi tūkstančiai žuvų rūšių (ir ne tik žuvų), Taigi įsivaizduoti kreolų stalą be jūrų gėrybių yra tiesiog neįmanoma. Ypač populiari kepta žuvis-buržua, maži krabai „trululu”, omarai citrinų padaže, Kari iš aštuonkojų daržovėse, „krabas-žirafa” kokoso karyje, taip pat „zurit» — aštuonkojai, kokoso karyje.

Pramogos, ekskursijos ir lankytinos vietos Seišeliuose

Kuzin sala – natūralus gamtos draustinis nuo 1968 m. yra įsikūręs 2 km atstumu nuo Praslin salos. Ji yra namai kelioms nykstančių gyvūnų rūšims ir jūrinių paukščių bei vėžlių perėjimo vieta. Senukai vėžliai George ir Dzheordzhina čia gyvena seniai ir dažnai seka paskui turistus su viltimi, kad jie pakasys jiems kaklą.

Kjur’joz sala pavadintas laivo vardu, kuris ją aptiko 1768 metais, yra žinoma dėl didelių milžiniškų vėžlių kolonijų ir tankių tropinių augalų brūzgynų. Čia randasi ir nacionalinis jūrų parkas.

Arid sala įsikūrusi tik 15 km nuo Praslin. 1973 m. ją įsigijo anglų „šokolado“ magnatas Christopher Cadbury gamtos apsaugos Karališkajai bendrijai. Sala tarnauja kaip pagrindinė viso regiono jūrų paukščių „susibūrimo vieta” ir prieglobstis didžiausioms pasaulyje rausvų žuvėdrų, mažų fulmar ir rausvauodegių atogrąžų paukščių kolonijoms. Tai vienintelė vieta pasaulyje kur auga citrinmedis, kurio žiedai skleidžia puikų aromatą.

Šv. Annos Jūrų nacionalinį parką sudaro šešios mažos salos. Ekskursija po jas prasideda nuo kelionės laivu su skaidriu dugnu, kuris leidžia stebėti spalvingą koralinių rifų gyvenimą.

Tarp turistų labai populiari ir Muajen sala. Manoma, kad čia iki šiol galima rasti lobių. Turistai turės laiko išžvalgyti salą, apžiūrėti piratų kapines ir istorinius griuvėsius.

Audringo naktinio gyvenimo mėgėjai bus nuvilti. Mahe saloje yra tik 3 kazino: viešbutyje Plantation Club, Berjaya Beau Vallon ir geriausias kazino Viktorijoje. Su klubais ta pati problema. Malonios išimtys: Viktorijos centre „Lovant klubas“, diskoteka „Katiolo“, išore primenanti „dėdės Tomo trobelę“ ir 80-90m. kaimo diskoteką, labai mažas „Klubas 369“ ir „Barel“ – pigi ir linksma įstaiga, daugiausia su vietine publika. Praslin saloje yra kazino „Lemuria Resort“ viešbutyje.

Tačiau salose ištisus metus vyksta daugybė festivalių ir sportinių renginių, žinomiausi iš jų – Didžioji Regata ir Kreolų kultūros festivalis.