Graikija

Rasti ir nusipirkti lėktuvo bilietą



Bendra informacija

Žinoma patarlė sako, kad Graikijoje visko yra ir tai tiesa — šioje šalyje tikrai yra visko, ko Jums reikia geram poilsiui. Patogūs viešbučiai, kurie atitinka kiekvieno skonį ir pajamų lygį, smėlio ir smulkių akmenukų paplūdymiai, jūra, daugybė lankytinų vietų ir istorinių paminklų. Pirkdami kelialapius į Graikiją, Jūs galite būti tikri, kad čia Jūsų laukia puikus poilsis. Čia Jūs galėsite pailsėti, atsipalaiduoti, prisiplaukioti ir įsigyti puikų bronzinį įdegį. Tačiau svarbiausia, ką Jums padovanos Graikija – tai galimybė susipažinti su pasauline istorija, pamatyti senovės miestus, krių amžius skaičiuojamas tūkstantmečiais. Regiono ir viešbučio pasirinkimas priklauso tik nuo Jūsų norų, pageidavimų ir galimybių. Populiariausi kurortai – Chalkidiki ir Peloponnes, salos Rodos, Kritas, Santorini, Tasos, Kos.

Graikija tai:

Poilsis Viduržemio ir Egėjo jūrų paplūdimiuose;
ekskursijos prie pasaulinės reikšmės kultūros ir istorijos paminklų;
susipažinimas su šalies koloritu ir tradicijomis;
teigiamos energijos pasikrovimas ir daug nepamirštamų emocijų.

Gurmanams ši šalis paruošė begalę daugybę delikatesų: mėsos ir žuvies, daržovių ir jūros gėrybių patiekalai. Šiuolaikinė Elada garsėja ne tik savo architektūros paminklais, bet ir turtingu gaminių iš kailių pasirinkimu. Tai puiki galimybė ir šalį pamatyti, ir įsigyti gana nebrangiai puikius rūbus už patrauklią kainą.

Klimatas Graikijoje

Klimatas pagrinde sausas, švelnus oras, nors kalnuose ir šiaurėje žiemą tankiai iškrenta sniegas. Šiaurės Makedonija ir Šiaurės Epyras panašūs savo klimatu su Balkanais su jų šaltomis žiemomis ir karštomis, drėgnomis vasaromis, tuo metu, kai Atikoje, Kikladoje, Dodekanec salose, Krite, Peloponeso centrinėje ir rytinėje dalyje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, su karšta, sausa vasara ir švelnia žiema.
Pirmasis įspūdis Graikijoje – tai jūros kvapas. Bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku Jus pasitinka lengvas jūros brizas.

Jūra pradeda „šilti” gegužę, pasiekiama vidutinė temperatūra 20-23 ° C (pietinėse salose dar šilčiau), o rugsėjo mėnesį ji pakyla iki 27-29° C.

Kada geriau vykti

Maksimalus turistų skaičius pasiekiamas laikotarpyje nuo gegužės pradžios iki rugsėjo pabaigos.

Oficialus pavadinimas

Graikijos Respublika.

Graikijos Respublikos vėliava – stačiakampis suskirstytas į 9-nias vienodo aukščio horizontalias mėlynos ir baltos spalvos juostas – balta (simbolizuoja taiką ir tyrumą) ir mėlyna (jūros simbolis). Mėlyname vėliavos kantone – baltas kryžius, penkios mėlynos juostos reiškia 5 vandenynus, baltos – debesis arba bangas. 9 juostos simbolizuoja 9 graikiško žodžio „laisvė“ raides, kadangi dabartinė vėliava patvirtinta nusimetus turkų jungą. Tik kryžius turi pakankamai aiškią reikšmę kaip krikščioniškosios religijos simbolis.

Sostinė

Atėnai.

Geografija

Graikija tradiciškai skirstoma į sekančius geografinius regionus:
Atikos regionas
Lygumoje gyvena didžioji dalis Graikijos gyventojų. Atikos regione randasi ir Atėnai – šalies sostinė ir jos pagrindinis administracinis centras. Čia išsidėsčiusios ministerijos, aukščiausiasis teismas, daugumos bankų pagrindiniai biurai, draudimo kompanijos ir kitos įmonės, be to, sostinės ribose sutelkta didžioji dalis Graikijos pramonės.
Atėnai pritraukia turistus iš daugelio pasaulio šalių, kurie atvyksta aplankyti Akropolį, miesto ir šalies „prekybos markę“, Nacionalinį Archeologijos muziejų ir kitus archeologinius kultūros paminklus.
Centrinė Graikija
Šiame regione, pačioje Graikijos širdyje, randasi Delphi, senovės orakulo vieta. Per Centrinę Graikiją tęsiasi kalnų grandinė Pinda, didžiausias kalnagūbris – 2.637 m (Smolikas kalnas).
Peloponesas
Peloponesas – pietinė kontinentinės Graikijos dalis. Šiame regione buvo daug didelių senovės pasaulio miestų , pavyzdžiui, Mikėnai, Sparta ir Olympia, olimpinių žaidynių gimtinė. Šiame regione yra derlingas dirvožemis ir klimatas, ir todėl jis idealiai tinka auginti alyvuoges ir vynuogynus.
Epyras
Epyras – šiaurės – kontinentinės Graikijos šiaurės – vakarų regionas, kuris ribosi šiaurėje su Albanija, o pietuose su Centrine Graikija. Šis regionas kalnuotas ir aukštasis Pindas formuoja rytinę regiono sieną, skiriantį jį nuo Makedonijos ir Fesalijos.
Pagrindinė vertybė randasi šiaurinėje regiono dalyje. Tai nacionalinis parkas Vikos, turtingas savo kriokliais, tarpekliais, upėmis, kaimais ir tankiais miškais.
Fesalija
Fesalija randasi kontinentinės Graikijos vidurinėje dalyje. Į jos teritoriją įeina Šiaurės Sporadų salynas. Jos pagrindinė geografinė ypatybė – Tesalijos lyguma, apsupta kalnų, kurių žymiausias yra Olimpas, aukščiausias kalnas Graikijoje (2917 m).
Makedonija
Makedonija — didžiausia iš dešimties Graikijos geografinių regionų. Pietuose jos krantus skalauja Egėjo jūra ir ribojasi su Tesalija, rytuose su vakarine Frakija, vakaruose su Epyru, šiaurėje su Bulgarija, Albanija. Kraštovaizdžis gana įvairus, kadangi Vakarų ir Rytų Makedonija, apskritai, yra kalnuota, išskyrus keletą didelių derlingų slėnių, o centrinėje Makedonijoje yra Salonikų lyguma, antra pagal dydį Graikijoje.

Trakija
Šis regionas randasi kontinentinės Graikijos šiaurės-rytų dalyje. Nestos upė vakaruose ją skiria nuo Makedonijos, o Evros upė nuo Turkijos (Rytų Trakija) rytuose ir šiaurės -rytuose, šiaurėje Rodopos kalnų grandinė skiria ją nuo Bulgarijos, o pietuose ją skalauja jūra. Šio regiono klimatas charakterizuojamas kaip „tarpinė grandis“ tarp viduržemio jūros ir vidutinio euroninio tipo.

Krito sala
Krito sala – didžiausia Graikijos sala. Dėl kraštovaizdžio, saloje nėra pakankamai vaizdingų lygumų, nes vietovė pagrinde kalnuota. Pažymėtina, kad Kretos salos pietų pakrantė yra šilčiausias regionas Graikijoje.

Gyventojai

2001 m. pravestame gyventojų surašyme buvo užregistruoti 10.939.605 gyventojai. Oficiali ir labiausiai paplitusi religija Graikijoje – graikų ortodoksai, kurie sudaro 98% šalies poluliacijos ir šis tikėjimas turi „dominuojančios“ religijos statusą. Graikija yra trečia labiausiai į Dievą tikinti valstybė Europos sąjungoje. Musulmonai sudaro 1.3% gyventojų skaičiaus, kitos konfesijos – 0.7%.
Graikijoje daug senovinių ir šiuolaikinių bažnyčių, kuklių koplytėlių ir tylių vienuolynų. Aplankant šias vietas nėra griežtų reikalavimų aprangai ir elgesio manieroms. Jūs galite vaikųčioti po ųventyklą su ųortais, tačiau juoktis ir garsiai kalbėtis nereikėtų. Būtent Graikijoje yra Šventasis Afono kalnas, kur celėse ir vienuolynuose amžiais gyvena visų pasaulio šalių stačiatikių vienuoliai.

Kalba

Oficiali kalba yra graikų kalba, kuria rašė Aristotelis ir Platonas.

Valiuta

Graikijos nacionaline valiuta nuo 2002 m. tapo euras.

Apsipirkimas

Bet kuriame turistiniame rajone Jūsų laukia juvelyrinių dirbinių ir kailių parduotuvės, kur tankiausiai dirba rusakalbiai pardavėjai. Įprastai turistai išsiveža iš Graikijos vietinių meistrų gaminius. Tai keraminiai indai, kopijuojantys senovę, žinomų senovės kultūros skulptūrų mažas kopijas, kaimo meistrių siuvinėjimo dirbinius ir servetėles. Rekomenduojame įsigyti Graikijos simbolį – alyvų aliejų ir alyvas. Gera dovana artimiesiems taps graikų vynas. Iš stiprių spiritinių gėrimų nepamirškite tradicinę Anisinę degtinę, Rakiją ir graikų konjaką.

Nacionalinės šventės

Velykos – mylimiausia graikų šventė.
Naujieji metai.
Trys karaliai (sausio 6)
Graikijos valstybinė šventė (kovo 25)
Didysis penktadienis.
Tarptautinė darbo diena (gegužės 1)
Sekminės
Žolinės (rugpjūčio 15)
Graikijos valstybinė šventė (spalio 28)
Kalėdos (gruodžio 25)

Graikijos virtuvė ir restoranai

Bet kurioje graikų miesto vietoje visada rasite užkandinę, šašlykinę, konditeriją, kavinę, barą, užeigą arba aludę. Restoranai su tarptautine ir graikų virtuve taip pat visur yra, o porcijos tokios didelės, kad numalšins net labiausiai alkano keliautojo alkį.

Pramogos, ekskursijos ir kultūros paveldai Graikijoje

Norint geriau pažinti Graikiją – reikia pradėti nuo Senovės Graikijos mitų. Juose kalbama ne tik apie dievų gyvenimą, bet pvz. apie Graikijos žemės kilmę arba Minotauro labirintą.
Susipažinus su Graikijos mitais, galima drąsiai vykti ekskursijon į Argolidą, aplankant
Korinto kanalą; ekskusijon po Epidaurą – senovės teatrą, į Apolono-gydytojo šventyklą, Nafplio miestą. Mikėnus – Liūtų vartai, Mikėnų karalių rūmus, prie Agamemnono kapo.

Ekskursija į Delphi — Apolono šventyklą (būtent ten yra garsusis Orakulas), yra galimybė apsiprausti Kastalskogo šaltinio vandeniu, miestai Tėbai, Livadia ir Arachovo kaimas. Meteorai – masyvios įnoringų formų skulptūros, gamtos sukurtos, du senoviniai vienuolynai (draudžiama įeiti su atvirais apnuogijančiais rūbais).
Olimpija – Patra miestas (Šv.Andrejaus šventykla), Archeologijos muziejus, Olimpo Dzeuso ir Deivės Heros šventyklos. Pirėjo uostas, tai archeologijos ir karinio jūrų laivyno muziejus, teatras po atviru dangumu ant Profitis-Ilijas kalvos.

Makedonija: apžvalginė ekskursija po Salonikus – pažintis su miesto istorija, pagrindinių vertybių apžiūra („Baltasis bokštas”, Rotonda, Triumfo arka ir t.t.), archeologinių kasinėjimų vietų, parodų salės ir Akropolio – Bizantijos tvirtovės sienų ir senamiesčio aplankymas.

Kruizas aplink Afonų Šventąjį kalną – (ne mažiau kaip 500 m atstumu) yra unikali vienuoliškos Afonų Respublikos apžiūra, kur šiandien veikia 20 vienuolynų ir gyvena 1700 vienuolių. Petralona urvas yra vieta, kur buvo rastos senovės žmogaus, gyvenusio Europos teritorijoje, iškasenos.