Net 33 žmonės buvo sulaikyti oro uoste Singapūre, nes niekur neketino skristi – gręsia 13 tūkstančių eurų bauda ar net 2 metai kalėjimo

Publikuota: 17.09.2019

33 atskiri žmonės buvo sulaikyti Singapūro Čangio tarptautiniame oro uoste. Jie nebuvo teroristai ar kokios nors nusikalstamos grupuotės nariai. Jie net nebuvo pažįstami – tai yra visiškai nepažįstami žmonės sulaikyti nuo metų pradžios. Vienintelis jų nusižengimas – jie niekur neketino skristi.

Atrodytų, kas čia blogo? Šie žmonės įveikė saugumo patikrą, nieko nevogė, o ir už savo nepanaudotus bilietus sumokėjo pilną kainą. Juk niekas jūsų nesulaikytų, jei įsigytumėte autobuso bilietą, pasivaikščiotumėte stotyje, o tada eitumėte namo.

Viskas labai paprasta – įsigyti bilietą ir vaikščioti tranzitinėje oro uosto zonoje be ketinimų kur nors skristi yra nelegalu. Priešingai nei autobusų stotis, tranzitinė oro uosto zona yra aukšto saugumo teritorija, kur galioja griežtos saugumo taisyklės. Šią vietą žmonės gali palikti tik lėktuvu – tai yra, vykdami į vietą, į kurią bilietą ir įsigijo. Tiesą sakant, jie taip ir pričiumpami – apsaugos darbuotojai pastebi, kad kai kurie žmonės laukia labai ilgą laiką, patikrina jų dokumentus ir sužino, kad jų lėktuvas jau seniai išskrido.

Per visus praeitus metus Singapūro Čangio tarptautiniame oro uoste buvo sulaikyta 40 tokių žmonių, šiemet – jau 33. Už šį nusikaltimą gresia 13 tūkstančių eurų bauda ar net 2 metai kalėjime.