Besiruošiantiems skristi dažnai kyla klausimas: ar visus turimus elektroninius prietaisus galima gabenti lėktuvuose ir kur geriausia juos laikyti – rankiniame ar registruotame bagaže? Specialistai pataria pasidomėti el. įrenginiams skirtais oro uostų saugumo reikalavimais ir įvertinti prietaisų būklę prieš skrydį, nes kai kurių negalima gabenti nei rankiniame, nei registruotame bagaže.
Aviacijos saugumo patikroje keleiviai dažnai pamiršta atskirti ar pateikti darbuotojams elektronikos prietaisus ir dėl to sugaišta daugiau laiko. Ne visi iš anksto žino, kad didelius el. prietaisus būtina išimti iš krepšių ir patikroje sudėti į atskirą dėžę, nedengti jokiais rūbais, krepšiais, kitais daiktais.
Kai kuriuos el. prietaisus galima gabenti vien tik rankiniame bagaže, vieni iš tokių – išorinės įkraunamos baterijos (angl. power bank) ir elektroninės cigaretės. Šie prietaisai turi būti padėti saugiai, apsaugoti nuo netyčinio įsijungimo, o baterijos galingumas neturi viršyti 100 Wh.
Jei bet kokio įrenginio: drono, fotokameros ar filmavimo prietaiso galingumas neviršija 100 Wh, tokių įrenginių galima skraidinti net iki 20 vnt. ir rankiniame, ir registruotame bagaže. Tačiau, jei bent vieno iš gabenamų prietaisų galingumas viršija 160 Wh, jis į orlaivį išvis nepateks.
Į kelionę lėktuvu nėra leidžiama pasiimti el. paspirtuką, nes dažniausiai tokie įrenginiai stipriai viršija leidžiamą baterijos galingumą. Didelės galios prietaisai dažniausiai turi labai talpias baterijas, o jos nuo slėgio pokyčių gali pradėti kaisti, plėstis ir sukelti gaisrą.
Lėktuvu išvis negalima skraidinti su degančiu kuru sąlyčių turėjusių įrenginių, automobilio dalių, bengališkų ugnelių, žiebtuvėlių kuro, suskystintų dujų balionėlių, kurie gali sukelti rimtą gaisro grėsmę nuo mažiausios kibirkšties.
Dėl konkretaus įrenginio, kurio saugumu nesate užtikrinti, reikia iš anksto pasitikslinti aviakompanijos ar oro uosto internetiniame puslapyje, ar prietaisas atitinka aviacijos saugos reikalavimus.
Keleiviams nereikia abejoti dėl keliavimo su kūne esančiais širdies stimuliatoriais, dirbtinėmis galūnėmis ar metaliniais implantais, dėl to saugumo patikroje neturi kilti jokių problemų, tik reikia perspėti saugos pareigūną.
Jei dėl tam tikrų sveikatos problemų keleivis gabena sveikatai ar gyvybei palaikyti skirtus el. prietaisus, vaistus, skysčius ar kitus neįprastus daiktus, patartina turėti sveikatos pažymą, liudijančią tokių prietaisų būtinybę.