Aviakompanija Turkish Airlines

„Turkish Airlines“ (turk. Türk Hava Yolları) – pagrindinės Turkijos avialinijos bei vienos didžiausių Europoje – 2013 m. pervežusi 48,3 milijonus keleivių pagal šį rodiklį kompanija buvo 6 vietoje.[1]
Pagrindinė kompanijos bazė yra Stambulo Atatiurko oro uoste. Kompanija turi 331 lėktuvus, kurie aptarnauja 293 kryptis visame pasaulyje. Nuo 2008 m. spalio 1 d. „Turkish Airlines“ priklauso didžiausiam pasaulyje „Star Alliance“ oro linijų aljansui.
Nuo 2010 m. kompanija yra pagrindinė Eurolygos krepšinio turnyro rėmėja. Taip pat „Turkish Airlines“ yra pagrindinė futbolo klubų BV Borussia Dortmund, Olympique de Marseille ir Aston Villa FC vežėja.

Naujos skrydžių kryptys iš Lietuvos

Bilietą perkant: nuo 01-01-1970 iki 01-01-1970

Keliaukite: nuo 01-01-1970 iki 01-01-1970

Iš Vilniaus balandį pradedami vykdyti kelionių organizatoriaus „Itaka” užsakomieji skrydžiai į Madagaskarą, taip pat padažnėja skrydžiai į Stokholmą su „Norwegian Air Shuttle” bei į Stambulą su „Turkish Airlines”, o Lenkijos oro linijos LOT gegužės 1 d. pradės skraidinti į Londono Sičio oro uostą.

Kaune gegužės mėnesį pradedami užsakomieji skrydžiai į lietuvių pamėgtą Antaliją, dar neatrastą Zakinto salą Graikijoje, o birželį – į Bulgarijos uostamiestį Varną. Šie kompanijos „Itaka” užsakomieji skrydžiai Kauno oro uoste bus organizuojami pirmą kartą.

Palangos oro uoste nuo balandžio 21 d. startuoja nauja kryptis į Vokietijos šiaurės rytuose įsikūrusį ir dažnai kontrastų miestu vadinamą Dortmundą.

2019 m. vasaros sezonas išlaiko ir daugumos keleivių jau pernai pamėgtas ir populiariomis tapusias kryptis. Vilniuje tai – Atėnai, į kuriuos skraidina ir „Ryanair”, ir „Wizz Air”, Chanija („Ryanair”), Korfu sala („Ryanair”), Odesa („Ukraine International Airlines”) ir Reikjavikas („Wizz Air”). Kaune bei Palangoje paklausiausi maršrutai taip pat išlieka. Laikinojoje sostinėje tai – „Ryanair” vykdomi skrydžiai į Edinburgą, Maljorkos Palmą, Riminį, Rodą bei Žironą. Palangoje ir toliau bus tęsiami skrydžiai į Varšuvą (LOT), vyks skrydžiai į Maskvą („Rusline”) ir Minską („Belavia”).

[tp_popular_destinations_airlines_shortcodes]
Airline cannot be blank.

Turkijoje, dėl keleivių pokšto apie bombą, lėktuvas buvo sulaikytas trims valandoms

Bilietą perkant: nuo 01-01-1970 iki 01-01-1970

Keliaukite: nuo 01-01-1970 iki 01-01-1970

Turkų oro linijų Turkish Airlines lėktuvo skrydis iš Stambulo į Izraelį buvo sulaikytas trims valandoms dėl keleivių, kurie pajuokavo apie bombą. Apie tai parašė laikraštis The Jerusalem Post.

Remiantis leidiniu, keleiviai buvo išvesti iš lėktuvo apklausai, sulaikytieji – trys Izraelio piliečiai.

Trys vyrai, lipdami į lėktuvą, garsiai juokavo sprogmenų tema. Apie tai lėktuvo kapitoną informavo stiuardesė, girdėjusi jų kalbas. Jis įsakė atidėti skrydį ir patikrinti juokdarius, papasakojo žydų valstybės konsulate Turkijoje.

Po to, kai vyrai buvo apklausti ir patikrintas jų krepšių turinys, jie buvo paleisti. Keleiviai išvyko į Izraelį sekančiu reisu.

Atkreipiame dėmesį, kad panašus atvejis įvyko prieš metus Tailande. Pagyvenęs italas skrido iš kurorto į savo tėvynę. Apžiūrint muitinėje, jis ironiškai metė frazę „Taip, aš neturiu bombų”. Tačiau policijos pareigūnė suprato tik žodį „bomba”. Dėl to „įtartinas” keleivis buvo sulaikytas ir išsiųstas į kalėjimą. Be to, jis turėjo sumokėti 3 tūkstančius eurų.

[tp_popular_destinations_airlines_shortcodes]
Airline cannot be blank.