Ekvadoras

Rasti ir nusipirkti lėktuvo bilietą



Bendra informacija

Ekvadoro Respublika (Ekvadoras) – valstybė Pietų Amerikoje. Ribojasi su Kolumbija šiaurėje, Peru rytuose ir pietuose bei Ramiuoju vandenynu vakaruose. Be žemyno, šiai valstybei priklauso Galapagų salos, esančios 1000 km į vakarus nuo šalies pakrantės. Egzotiškas ekvatorinis Ekvadoras gali pasiūlyti atostogas kiekvieno skoniui: čia yra ir labai turininga „ekskursinė programa”, prabangūs paplūdimiai ir nuostabios povandeninio nardymo įvairovės. Kelionė čionai nėra pigus malonumas, todėl visuomenė čia atitinkama.

Žemyninė Ekvadoro dalis skirstoma į tris ryškiai besiskiriančias gamtines sritis: pakrantės lygumą (Costa), Andų kalnų juostą (Sierra) ir Amazonės žemumą (El Oriente). Andų kalnai, kaip ir kitur savo centrinėje dalyje, per Ekvadorą driekiasi trimis grandinėmis: Rytų Kordiljerai, Vidurio (arba Karališkieji) Kordiljerai ir Vakarų Kordiljerai. Kalnuose iškilę daug veikiančių ir jau užgesusių ugnikalnių: Čimborasas (aukščiausias šalyje – 6268,2 m), Kotopachis (antras pagal aukštį veikiantis ugnikalnis Žemėje – 5897 m), Iljinisa, Tungurahua, Pičinča, Kajambė, Antisana, Sangajus ir kt.

Pakrantėje būdingos savanos, drėgnieji miškai, mangrovės, pietinėje dalyje – pusdykumės. Kalnų šlaituose auga drėgnieji rūko miškai, aukštikalnių plynaukštėse – stepės ir pievos. Orjentėje plyti Amazonijos džiunglės.

Klimatas

Žemumose būdingas pusiaujinis klimatas. Amazonijoje temperatūra vyrauja ~25-28 °C, per metus iškrenta iki 5000 mm kritulių. Pakrantėje klimatas kontrastingesnis dėl Peru srovės įtakos. Vidutinė metinė temperatūra nuo 23 °C pietuose iki 26 °C šiaurėje. Kritulių kiekis mažėja, einant iš šiaurės į pietus. Lietaus sezonas šiuose rajonuose tęsiasi nuo gruodžio iki gegužės mėnesio, bet būtent tada tai geriausias laikas apsilankyti šalies pakrantėje. Kalnuose klimatas gerokai skiriasi, priklausomai nuo šlaitų aukščio ir padėties. Kite mieste per metus temperatūra svyruoja tarp 10-19 °C, vidutinis kritulių kiekis 1200 mm.

Sostinė

Kito miestas.

Beveik 3 kilometrus virš jūros lygio įsikūręs Kito miestas laikomas ne tik antra aukščiausia, bet ir seniausia Pietų Amerikos sostine. Dar XVI amžiuje įkurtas ant inkų civilizacijos griuvėsių, išlaikė mažiausiai pakitusį senamiestį. Kitą turistai pamėgo ir dėl pastoviai gero oro bei žemų kainų. Čia termometro stulpelis retai nusileidžia žemiau 20 laipsnių.

Apsipirkimas ir parduotuvės

Dauguma parduotuvių dirba nuo pirmadienio iki šeštadienio, nuo 9.00 iki 19.00 val., nedidelės krautuvėlės dirba iki 22.00 val. ir per išeigines. Kaimo vietovėse darbo diena prasideda anksčiau – apie 8.00 val., o parduotuvėse pietų pertrauka nuo 12.00-13.00 iki 14.00-15.00 val. Religinių švenčių ir festivalių metu parduotuvės tankiausiai uždarytos.

Turguje priimta derėtis, o parduotuvėse derėtis beviltiška, tačiau egzistuoja nuolaidų sistema, kuri paplitusi daugelyje įstaigų turizmo zonose.

Pas indėnus otavalo galite įsigyti kilimų, kailių, odos gaminių, originalių nacionalinių drabužių, spalvingos keramikos, žavingų sidabro papuošalų, rankų darbo vilnonių gaminių, spalvingų gobelenų ir įvairiausių rankų darbo gaminių iš medžio.

Saugumas

Ekvadoras yra laikoma viena saugiausių Pietų Amerikos šalių, tačiau turistai neturėtų prarasti budrumo. Sukčiavimas ir vagystė yra pagrindiniai pavojai. Ypač būtina saugotis kišenvagių, dažnai vagiliaujančių oro uoste, uostuose, stotyse ir didelių žmonių susibūrimo vietose. Jūs neturėtumėte dėvėti vertybių, nešiotis su savimi dokumentus ir dideles pinigų sumas – geriau juos palikti viešbučio seifuose. Tačiau visų svarbių dokumentų kopijas (pasai, bilietai, kreditinės kortelės) visada rekomenduojama turėti su savimi. Būtina vengti lankytis izoliuotose srityse, įskaitant nutolusius nuo didžiųjų miestų rajonus, sutemus.

Prieš įvažiuojant į šalį, skiepytis nereikia. Tačiau jei planuojate keliones į Amazonės džiungles, rekomenduojama pasiskiepytis nuo geltonosios karštinės.

Vanduo iš čiaupo netinkamas gerti, turėtumėte gerti tik buteliuotą vandenį ir pasterizuotą pieną, nevalgyti maisto gatvėse ir pigiose įstaigose. Daržoves, mėsą ir žuvis reikia termiškai apdoroti prieš vartojimą, o vaisius kruopščiai nuplauti ir nuvalyti.

Daugelis šalies vandenyno pakrančių yra nesaugios maudytis. Galapagų salose pakrantės yra uolėtos ir labai išraižytos, o Ramiojo vandenyno pakrantėje dažnai būna stiprios bangos ir neprognozuojamos srovės.

Virtuvė ir restoranai

Ekvadoro virtuvėje vyrauja žuvis, jūros gėrybės, jukos šaknys ir kokosai. Turistai turėtų išbandyti mėsos pyragą iš jukos, keptus kalmarus, sriubą su krevetėmis ir žuvimi, „lokro” – sriubą iš avokado, sūrio ir bulvių, „aguacate” – kiaulieną su bulvėmis ir sūriu žemės riešutų padaže. Guajakile yra populiarus „fanesku” – daržovių sriuba su sūdyta menke. Iš užkandžių galima išskirti „empanadas” – karštus traškius sausainius su mėsos ar sūrio įdaru ir „lyapingachos” – bulvių ar sūrio pyragus.

Džiunglės tiekia didelę gausybę vaisių ekvadoriečių stalui, įskaitant egzotinius vaisius, tokius kaip chirimoja (skonis kaip plikyto kremo), mami su panašiu į mėsą branduoliu arba dryžuotus agurkus pepinos. Vaisių sultys čia geriamos šviežiai išspautos arba sumaišytos su vandeniu ar pienu. Tik Ekvadore galite išbandyti „naranilia” sultis, kurios skoniu primena kažką tarp citrusinių ir persikų.

Populiariausios vietinio alaus markės – „Pilsner”, „Club” ir „Biela”. Vietos alkoholiniams gėrimams priskiriama garsioji „Pisco” arba labiau demokratiška „kanelazo” (kanelito „) iš cukranendrių, citrinos, cukraus ir cinamono.

Be to, daugelyje įstaigų, ypač Sierre, galite rasti neįprastą alkoholinį gėrimą „ia”, kuris yra specialiu būdu fermentizuota jukos trauktinė ir „aguardiente”, primenanti labai stiprų romą. Dažnai jį maišo su vaisių sultimis, cukrumi, cinamonu ir karštu vandeniu, gaudami šildantį gėrimą, populiarų kalnuotose vietovėse.

Pramogos, ekskursijos ir lankytinos vietos

Guajakil – Guajas provincijos sostinė, vienas iš didžiausių ir tankiausiai apgyvendintų miestų Ekvadore. Tai modernus miestas, tačiau jis išsaugo nedidelę kolonijinę senojo Guajakilo dalį – Las Penjaso teritoriją su mediniais pastatais ir siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis. Garsiausios lankytinos vietos – Centenario aikštė, Katedra, Centro de Artes teatras, Cerro Blanco gamtos parkas. Be to, bus įdomu apsilankyti Antropologijos muziejuje, Nakhim Isiaos muziejuje, Savivaldybės muziejuje. Prie miesto lankytinų vietų galima priskirti ir neseniai baigtą krantinę su nuostabiais parkais, prekybos ir pramogų centrais, mažais jaukiais restoranais. Šalia Guajakilio yra Botanikos sodai, kuriuose yra apie 350 rūšių augalų, 73 paukščių rūšys ir 60 rūšių drugelių. Taip pat miesto apylinkėse yra valdivija, mačalilja, čoreka, guangala ir mantenja indėnų senovinės gyvenvietės.

Salinas – vienas iš geriausių paplūdimio kurortų Ekvadore, įsikūręs Ramiojo vandenyno pakrantėje, 2,5 val. kelio automobiliu nuo Guajakilio (144 km). Labiausiai palankus laikas poilsiauti kurorte yra nuo sausio iki balandžio mėnesio: tuo metu ten saulėtas ir sausas oras. Pagrindinis Salino paplūdimys džiugina išvystyta infrastruktūra: čia yra beveik visos vandens sporto šakos. Šis paplūdimys pamažu pereina į Chipipe paplūdimį, esantį jau gyvenamajame ir komerciniame miesto rajone. Yra stipresnės bangos, tinkančios bodi-bordingui, yra ir jachtų klubas. Salino apylinkėse vykdomos įvairios ekologinės ekskursijos: po kakavos plantacijas, vietinius vienkiekius, termines purvo vonias (San Vicente vonios, kurios yra 25 minutės nuo kurorto).

Otavalas arba „audėjų miestas” yra mažas miestelis, esantis tarp Kito ir Kolumbijos sienos. Būtent ten randasi labiausiai žinomas ir turtingas indėnų vilnonių gaminių ir suvenyrų turgus Ekvadore. Vietiniai gyventojai paveldėjo iš kara indėnų audinių gaminimo su dažikliais paslaptis, kurios leidžia pasiekti bet kokį spalvos atspalvį. Kelyje į Otavalą turistai dažnai lankosi Kalderono miestelyje, garsėjantį unikaliomis figūrėlėmis iš duonos tešlos, taip pat Kayambe, kur gaminami skaniausi biskvitai.

Ekvadoras tinkamiausia vieta aktyvaus sporto mėgėjams. Čia sukurtos visos sąlygos kalnų alpinizmui ir žygiams pėsčiomis, baidarėms ir nardymui, banglenčių sportui ir paraplaneriams. Egzotinių nuotykių po Amazonės intakus mėgėjams, organizuojami turai į pačią selvos širdį tradicinėmis valtimis ir kateriais.